Як впоратись з тривогою

Тривога є проявом страху - частиною нормального людського досвіду, який може виникати в різних ситуаціях, створених стресом чи невизначеністю. Однак, коли тривожність стає панічною або продовжується тривалий час, вона загрожує психічному та фізичному добробуту. Важливо протистояти тривожності, оскільки вона може обмежувати повсякденну діяльність і заважати здоровому функціонуванню.

Залишитися в контакті з собою щоб заспокоїти тривогу допоможуть поради психологічної служби коледжу.

Регулярна фізична активність

Здоровий спосіб життя сприяє зниженню рівня тривожності. Ендорфіни, які називають “гормонами щастя” (хімічні сполуки, які виробляють нейрони нашого мозку) виділяються під час занять, які приносять нагороду, наприклад, тренування чи прогулянки. Навіть невеликих, але регулярних, фізичних навантажень буде достатньо.

Правильне харчування та режим сну

Збалансоване харчування та достатній сон грають ключову роль у зниженні тривожності. Якісний сон в тиші та темряві - гарантія достатнього видіння мелатоніну. Цей нейрогормон формує ритми сну що дозволяють нам бути розслабленими та ресурсними, впливає на імунітет та регулювання ваги. Нейромедіатор серотонін - головний ворог депресії, і здорова дієта грає важливу роль в його здобуванні. Не бійтесь потішити себе квадратиком чорного шоколаду!

Техніки дихальної гімнастики та релаксації

Техніки глибокого дихання та релаксації - ефективний інструмент у зниженні фізичної та емоційної напруги. Прислухаючись до свого дихання та серцебиття ви перебуваєте “тут і тепер”. Ці процеси - дихання й серцебиття -  синонімічні з життям, які є найголовнішою та найпершою цінністю кожного з нас.

Соціальна підтримка

Розмови з друзями, родиною або психологом відіграють важливу роль у зниженні тривожності. Поділіться своїми почуттями та труднощами з оточуючими, інколи відвертості достатньо, щоб напруга спала. Головне вибирати співрозмовників, яким довіряють.

Управління часом та планування

Організація часу та планування завдань допомагає уникнути відчуття перевантаження, що провокує тривогу. Плануйте використання свого ресурсу, перш за все. Час - це рамки, тільки ви знаєте, скільки справ може в них “вкласти”. Будьте уважні до свого тіла, не перевантажуйтесь. Психіка вам також подякує. 

Ефективні стратегії під час іспитів

Під час іспитів доцільно використати стратегії, які вже стали класикою: розподіл часу на прості завдання, систематичне повторення матеріалу, також відпочинок та релаксація між іспитами. Прийняття позитивного підходу до іспитів й віра у власні можливості допомагають знизити рівень тривоги та покращити результати!