Війна в Україні триває ще з 2014 р., а воєнний стан запроваджений після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 р. За весь цей період немає жодної української родини, жодної людини, якої б не торкнувся цей досвід. Пріоритетами є, безумовно, життя, безпека та підтримка Збройних сил України. Для того, аби дотримуватися цих базових принципів необхідно залишатися в ресурсі - психологічному та фізичному.
Психологічна служба коледжу приготувала низку порад для українців у ці непрості часи.
Розробка стратегій самозахисту та психологічної стійкості
Навчання ефективним стратегіям самозахисту та психологічної стійкості є важливою частиною самодопомоги. Це може охоплювати вивчення технік релаксації, медитації, а також управління часом та стресом. Розробка цих навичок допомагає зберегти внутрішню рівновагу та здатність ефективно долати труднощі. Психологічна служба коледжу допоможе в цьому процесі!
Самопізнання і емоційна гнучкість
У період воєнного стану важливо розвивати усвідомленість щодо власних емоцій та вміння пристосовуватися до непередбачуваних обставин. Практика самопізнання дозволяє краще розуміти свої реакції на стрес та труднощі. Розвиток емоційної гнучкості допомагає адаптуватися до нових умов, зберігаючи психічний добробут.
Сприйняття підтримки та меж власного контролю
Важливо визнати необхідність підтримки від оточення та самого себе. Прийняття допомоги від близьких, групи ровесників чи психолога коледжу може допомогти в подоланні стресу. Розвивання внутрішнього контролю й уміння приймати важливі рішення сприяє підтримці емоційної стійкості. Запитайте себе: що ви можете зробити, щоб змінити ситуацію? А що не у ваших силах? Розуміння відповідей допомагає вчасно діяти та зупинятися.
Фізична активність та здоровий спосіб життя
Заняття фізичною активністю (прогулянки, вправи або йога - те, що не потребує багато часу чи фінансів), може значно поліпшити емоційний стан та знизити рівень стресу. Головне не забувайте про безпеку та не ігноруйте повітряну тривогу. Здоровʼя - завжди на часі, погане самопочуття не наблизить Перемоги.
Волонтерство та соціальна підтримка
Почуваєтесь добре? Відчуваєте, що сил вистачить не лише на власні щоденні справи? Активна участь у волонтерських ініціативах або соціальна допомога можуть надати відчуття значущості та позитивно вплинути на психіку. Працюючи разом зі спільнотою люди можуть відчувати себе з'єднаними та сильнішими.
І наостанок, пам'ятайте, що перш за все варто подбати про себе, і лише тоді простягнути руку допомоги іншим. Це - не егоїзм, а доросла логіка, адже як бути корисним комусь, коли не маєш сил?