Пам`ятка першокурсникам

Ви - студенти Львівського фахового коледжу культури і мистецтв, які тільки починають свій шлях. Щирі вітання, нехай обрана спеціальність стане вашим квитком у щасливе майбутнє знавця своєї справи!

 

Бути першокурсником - не легко. Ще вчора все було знайоме та зрозуміле: шкільні уроки, контрольні, щоденний графік та розклад канікул - а тепер звикай до нового! Багато з вас приїхали до Львова з рідних місць і ще не звикли до його заплутаних, вузеньких вуличок, гамірного центру та дзенькому трамваїв. Бути спантеличеним новизною - нормально! Зміни - це найпостійніша частина наших житті. Тому навички адаптації, здобуті зараз дуже згодяться в майбутньому. 

 

Ці підказки стануть вам у пригоді, поки ви звикаєте до студентського життя:

 

  1. Страхи та переживання - часті супутники першокурсників. Не варто себе за них картати. Значно доцільніше зʼясувати, що ховається за страхом: чого саме ви боїтесь? Які потенційні наслідки ситуації вас лякають? Страх - це почуття про невідомість майбутнього. Дозволяйте собі бути допитливим і здобувати нову інформацію - знання вас зміцнюють і допомагають побороти переживання, навіть якщо це пошук нової аудиторії.

  2. Не соромтеся себе хвалити та винагороджувати. Ви вже працювали багато, щоб навчатися тут. Нехай кожен ваш маленький успіх перетворится на свято! Винагороджувати себе можна по-різному: це не завжди дорого та довго. Прогулянка улюбленим парком, смачна кава, гарна пісня в навушниках, нові, яскраві шкарпетки чи вечір з улюбленим серіалом - ви варті всіх цих радощів!

  3. Стосунки дуже важливі, але перше враження - не завжди правильне. Дозвольте собі неупереджено дивитися на людей, помічати в них різне та шукати нові шляхи порозуміння. Це стосується і вас самих: можете просити вибачення, пояснювати свої вчинки та бути відвертими. Минулі помилки - не вирок! Одна хороша розмова може стерти довгу історію непорозумінь.

  4. Не забувайте про відпочинок! Ви можете чудово розпланувати час, але ресурсу не завжди вистачає. Тож плануйте, натомість, свої ресурси! Часом доцільніше зробити кілька справ на всі 100%, аніж багато дрібних втомившись. Працювати всупереч виснаженню - це насильство над собою, а не героїзм. Будьте уважними до своїх тіла та душі й слухайте їхні сигнали й прохання. 

  5. Памʼятайте: зараз ви проходите дуже важливий етап свого життя, але на ньому також будь свої злети і падіння. Поразки - це невідʼємна частина шляху переможця, адже переможець не той, хто ніколи не програє, а той, хто ніколи не опускає руки та вчиться з минулих досвідів. І все, що відбувається з вами зараз - це безцінний досвід, який пригодиться вам у подальшому житті, які б ви шляхи для себе не обрали!

 

Нехай ваше навчання буде цікавим, а спілкування приносить багато тепла. Ви - талановиті та яскраві творці свого життя, тож беріть для себе лише найкраще!