В грудні 1939 року в закладі було створено бібліотечну школу, яка функціонувала як курси. Війна перервала навчання. У вересні 1944 року на базі політосвітньої та бібліотечної школи створено Львівський технікум політосвіти.
Першим директором була Марія Іванівна Білоус, пізніше навчальний заклад очолювали: Михайло Іванович Ковальов, Семен Йосипович Глоба, Давид Макарович Петренко, Федір Іванович Бровко, Володимир Дмитрович Омельченко, Євген Олексійович Кухаркін, Олексій Андрійович Волинець, Грицишин Наталя Степанівна, Лавринів Григорій Петрович. На даний час коледж очолює директорка Рибина Зоряна Юріївна.
Згодом навчальний заклад неодноразово змінював свою назву: “Львівський культосвітній технікум” (1948 – 1966 рр.), “Львівське культурно-освітнє училище” (1967 – 1991рр.), “Львівське училище культури” (1991 – 1997рр.), «Львівське державне училище культури і мистецтв» (1997 – 2016 рр.), “Львівський коледж культури і мистецтв”(2016-2020рр.), з 2020 року Львівський фаховий коледж культури і мистецтв. 22 липня 1997 року розпорядженням Львівської обласної державної адміністрації №724 за погодженням з Міністерством культури і мистецтв України навчальний заклад реорганізовано у Львівське державне училище культури і мистецтв.
До 1969 року в училищі навчання здійснювалось за двома спеціальностями “Бібліотечна справа” та “Клубна робота”, випускники отримували кваліфікацію “бібліотекар масових бібліотек” та “організатор – методист клубної роботи”. З 1960 року в училищі на спеціальності “Клубна справа” запроваджуються спеціалізації “хоровий спів”, “народні інструменти”, “духові інструменти”, “режисура”, “хореографія”. З 1964 року випускникам училища встановлюють кваліфікації “організатор-методист культурно-освітньої роботи”, “керівник самодіяльного хорового колективу”, “керівник самодіяльного оркестру народних інструментів”, “керівник самодіяльного оркестру духових інструментів”, “керівник самодіяльного театрального колективу”, “керівник хореографічного колективу”.