Ансамбль народного танцю "Діброва"

Створення ансамблю народного танцю задумано було ще у 1962 році тодішніми студентами хореографічного відділу. Ініціаторами його були Олег Голдрич, Неля Николаєнко – студенти другого курсу, Анатолій Гончарик, Володимир Бероєв, Алік Будинкевич, Зоряна Гладяк та Леонід Ферцак – студенти першого курсу. Ця ініціатива мала схвальні відгуки у дирекції і відтоді призначалися різні керівники ансамбля: Рудчика В. М., Заславський М.С.,  Корковідова О.С., Абакунчик Г.К.  і тільки при Мирославові Вантуху ансамбль набув розквіту і вийшов на професійний рівень виконання. Під його керівництвом ансамбль здобував не одну перемогу у різних всесоюзних оглядах – конкурсах.   З переїздом Мирослава Михайловича в Київ, де він очолив державний ансамбль танцю України, училищний ансамбль пішов на спад.

В подальшому художнім керівником ансамблю став Бутинець Едуард Йосипович. Він полюбляв танці малої форми і створював номери іншого характеру, на музику сучасних композиторів. У 1987 році цей новостворений колектив взяв участь у 1-ому Республіканському конкурсі балетмейстерів у м. Донецьку. Тематичний номер на музику І.Стравинського, постановка Бутинця Е.Й.  була відзначена грамотою.

У 1983 році на базі своєї групи ансамбль народного танцю створив Голдрич Олег Семенович. Група нараховувала 25 осіб з них 5 хлопців ще декілька хлопців були з інших груп. Була поставлена «Гуцулка», «У неділю на подвір’ї», «Парубоцький буковинський» та «Подільська полька». Ансамбль виступав з концертами у районах та селах Львівщини. На черговому регіональному огляді-конкурсі серед навчальних закладів Міністерства культури, який проходив в м. Рівному, ансамбль завоював одне з провідних місць, за що нагороджений грамотою оргкомітету. Оргкомітет надав право від західного регіону училищному ансамблю взяти участь у заключному концерті в колонному залі Київської консерваторії. За що також нагороджений грамотою Міністерства культури України.

Також ансамблем керували викладачі Степан Рибак, Анатолій Фолюш, Тадей Рифяк, Володимир Соболта, Зенон Колобич.
З 2006 року колектив очолив молодий викладач Олег Копильчак, а з 2008 року колектив отримав офіційну назву ансамбль народного танцю «Діброва». Програма базується на кращих зразках народної хореографії: лемківський народний танець «Березнянка», закарпатський народний танець «Дубо танець», покутський народний танець «Чепурненька», закарпатський народний танець «Бубнарський» та інші, власні постановки «Гопак», «Колечко», «Поліська полька», «Ой там попід горою козаки йдуть» та інші.

  • 2011 рік – ансамбль стає переможцем фестивалю – конкурсу хореографічного мистецтва 100 річчя від дня народження Ярослава Чуперчука.
  • 2013 – третє місце на ІІІ Всеукраїнському фестивалі – конкурсі народної хореографії героя України Мирослава Вантуха.
  • 2015 рік – колектив бере участь у виконанні найбільшого «Гопака» в світі на встановлення рекорду Гінеса. В 2016 році в структуру колективу вливається талановитий хореограф, колишній випускник училища Степан Іванович Бень. Робота посилюється удвічі, результатом якої є хореографічна композиція: «Я піду в далекі гори», закарпатський народний танець «Тропотянка».
  • 2016 рік – друге місце на ХVІІ Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі мистецтв «Сурми звитяги»
  • 2017 рік - перше місце на V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва ім. П.Вірського.
  • 2017 рік – приз турал на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Славянски венец» Болгарія.
  • 2017 рік – перше місце на ХVІІІ Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі мистецтв «Сурми звитяги»
  • 2018 рік – перше місце на V Всеукраїнському фестивалі – конкурсі народної хореографії героя України Мирослава Вантуха
  • 2018 рік – перше місце на Всеукраїнському фестивалі – конкурсі «Танцювальний оберіг» серед навчальних закладів культури І-ІІ рівня акредитації.
  • 2019 рік – ГРАН ПРІ відкритого ІІІ-го Всеукраїнського юнацького фестивалю – конкурсу хореографічного мистецтва «Відлуння».
  • 2020 рік – ГРАН ПРІ на фестивалі «Talents of the 21st century» 2020. CATEGORY D. VARNA. BULGARIA
  • 2021 рік – Лауреат І премії у Всеукраїнському фестифалі народної хореографії «Галицькі Вакації» м.Червоноград.
  • 2021 рік – перше місце на VІ Всеукраїнському фестивалі – конкурсі народної хореографії героя України Мирослава Вантуха.
  • 2021 рік – перше місце на VІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва ім. П.Вірського.
  • 2022 рік – перше місце на благодійному Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної, класичної та сучасної хореографії на підтримку збройних сил України «Фольклорний дивоцвіт – 2022».
  • 2022 рік – ГРАН ПРІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічних колективів коледжів культури і мистецтв України «Танцювальний оберіг». НОМІНАЦІЯ А (хореографічні колективи народного танцю).

Ансамбль приймає активну участь у різних всеукраїнських міжнародних проектах. Організація обласного фестивалю серед шкіл мистецтв Львівщини «Танцюймо разом», організація фестивалю української культури «Ніч на Івана купала» Польща, участь у проекті встановлення рекорду України - виконання найбільшої «Галицької польки», виконання найбільшого «Гопака».

Ансамбль народного танцю «Діброва» є творчою лабораторією Львівського коледжу культури і мистецтв, де основними завданнями є пробудження у студентів зацікавленості та інтересу до українського народного танцювального мистецтва, виховання у майбутніх вчителів хореографічного мистецтва високого естетичного смаку, творчої самостійності та активності у виконавській майстерності і в процесі композиційно-постановчої роботи балетмейстера-викладача, а також у справі організації, популяризації і пропаганди ансамблів у широких масах дітей та молоді. Виховання патріотично налаштованої особистості засобами хореографічного мистецтва.